Școala Gimnazială Lețcani, jud. Iași

Featured

Ziua Eroilor

,,EROI AU FOST, EROI SUNT ÎNCĂ’’
Ziua Eroilor a fost comemorată de către preșcolarii și elevii Școlii Gimnaziale Lețcani sub îndrumarea cadrelor didactice prin mai multe momente pline de o semnificație deosebită: dezbateri, vizionări de filmulețe și prezentări PPT, momente artistice de cântece și poezii patriotice, concurs de desene dedicate acestei zile, depuneri de coroane și momentele festive la Cimitirul Eroilor Lețcani și la Monumentul dedicat eroilor străini aflat în curtea școlii.
,,Eroii voi rămâne veșnic vii doar prin pomenirea noastră. Glorie eternă celor căzuți pentru Apărarea Țării și a Credinței Creștine’’.
Director,
prof. Oancea Vasile Felix

 

  • ziua_eroilor_02
  • ziua_eroilor_03
  • ziua_eroilor_04
  • ziua_eroilor_05
  • ziua_eroilor_06
  • ziua_eroilor_07
  • ziua_eroilor_08
  • ziua_eroilor_09
  • ziua_eroilor_10
  • ziua_eroilor_11