Școala Gimnazială Lețcani, jud. Iași

Featured

1 iunie - Ziua Copilului

1 IUNIE ”Ziua Copilului” este ziua în care se celebrează copiii, miracolul nașterii, al purității și dreptul copiilor de a fi protejați.
Ziua Copilului este sărbătorită atât în România cât și în alte 50 de țări de pe Glob. Este ziua în care bucuria, veselia, credința în mai bine, puritatea freamătă la orice pas, râsetele copiilor trebuie să șteargă orice urmă de tristețe și să facă loc emoțiilor și zâmbetelor sincere.
La Școala Gimnazială Lețcani + structuri, micii sărbătoriți au creat o lume magică într-o frumoasă zi de primăvară prin desene pe asfalt în curtea școlii, iar la Școala Gimnazială "Isaia Teodorescu" Cogeasca elevii de clasa a VIII-a împreună cu doamna dirigintă au recreat lumea copilăriei prin culoare!
1 iunie este sărbătoarea voastră, păstrați-vă în continuare veselia și optimismul !
LA MULTI ANI DRAGI COPII!

 

 • 02_ziua copilului
 • 03_ziua copilului
 • 04_ziua copilului
 • 05_ziua copilului
 • 06_ziua copilului
 • 07_ziua copilului
 • 08_ziua copilului
 • 09_ziua copilului
 • 10_ziua copilului
 • 11_ziua copilului
 • 12_ziua copilului
 • 13_ziua copilului
 • 14_ziua copilului
 • 15_ziua copilului
 • 16_ziua copilului
 • 17_ziua copilului
 • 18_ziua copilului
 • 19_ziua copilului
 • 20_ziua copilului
 • 21_ziua copilului
 • 22_ziua copilului