Școala Gimnazială Lețcani, jud. Iași

Featured

Adicția de droguri - acțiune pentru prevenirea și combaterea consumului de droguri/alte substanțe cu efect psihoactiv

Ministerul Educației și ISJ Iași, prin Planul cadru de acțiune pentru prevenirea și combaterea consumului de droguri/alte substanțe cu efect psihoactiv – risc major la adresa siguranței individuale și naționale a solicitat realizarea unor activități de prevenire a consumului de droguri în fiecare școală din România. Împreună cu doamna consilier școlar Aioanei Felicia am stabilit teme pentru clasele a VII-a și a VIII-a, activitățile având ca scop prezentarea unor materiale informative, discuții libere, realizarea de postere/afișe împreună cu elevii și doamnele diriginte.
Perioada de desfășurare a fost 1-5 aprilie 2024 iar temele: VII B - “Substanțe interzise – ce sunt, cum ne afectează, cum le evităm” – diriginte Duduman Marina , VIII A - “Adicția de droguri în rândul elevilor” – afișe/postere- diriginte Neagu Alina, VIII B + VIII Cogeasca - “Spune NU drogurilor, drogurile sunt un pericol”- afișe – diriginți Șurubaru Camelia și Crețeanu Teodora.
Elevii au fost interesați de aceste activități, au colaborat cu cadrele didactice și au realizat postere/afișe cu un puternic mesaj educativ!
Coordonator, director adjunct Onofrei Simona- Iuliana.

 

 • adictia droguri 01
 • adictia droguri 02
 • adictia droguri 03
 • adictia droguri 04
 • adictia droguri 06
 • adictia droguri 07
 • adictia droguri 08
 • adictia droguri 09
 • adictia droguri 10
 • adictia droguri 11
 • adictia droguri 12
 • adictia droguri 13
 • adictia droguri 14
 • adictia droguri 15
 • adictia droguri 16
 • adictia droguri 17
 • adictia droguri 19
 • adictia droguri 20
 • adictia droguri 21
 • adictia droguri 22
 • adictia droguri 23